Farmakologie (LS)
Aktualizace 2022/2023 od M.S.
„Úvodní díl“ farmakologie probíhá v letním semestru třetího ročníku. Je ve formě přednášek, které jsou nepovinné, a seminářů, které jsou pochopitelně povinné. Semináře se konají jednou týdně po dobu cca 2 a čtvrt hodiny a vede je kroužkový učitel. Jedná se většinou o teoretický výklad, nic praktického zde nečekejte.
Zápočet se uděluje za docházku (max. 2 absence) a především za úspěšně napsané 4 seminární testy (min. 70 % z každého testu), témata se týkají receptury, základů farmakokinetiky, léčiv působících na VNS a relativně nově přidaného testu na antidiabetika. Poslední test se má dle rozvrhu konat předposlední týden v semestru, ale většina kruhů je po domluvě přesouvá i o 3 týdny dřív.
Verdikt: Dle mého názoru se jedná o takový nudný výklad seznamu léčiv, většinou jsem se na hodinách stejně učil patologii. Na testy se stačí učit 1-2 dny, ke konci semestru je to už otravné a zabírá to čas, který by se dal využít učením na mnohem důležitější zkoušky.
Původní text - psáno cca 2008
Farmakologie probíhá v letním semestru 3. ročníku a pokračuje v zimním semestru v ročníku čtvrtém, kdy je zakončena zkouškou. Je nutné ji nechat trpět syndromem genetiky, mikrobiologie a imunologie, tzn. v letním semestru ignorovat a v zimním semestru následujícího ročníku se ji poctivě učit. Farmakologie je dělaná formou přednášek a seminářů. Na přednášce jsem nebyl ani jednou, asi to byla škoda, ale prostě nebyl čas a síly. V seminářích je jistým problémem, že se píšou 3 testy. Jde jako obvykle o dohodu s vaším asistentem, naštěstí většina z nich je rozumná a chápe, že vás čeká patologie a tak se s nimi dohodnout dá (a poslední dva testy se třeba nějak vypustí nebo něco v tom smyslu). Pokud máte nějakého aktivního blbce, tak budete muset všechny 3 testy (na recepty, farmakokinetiku a farmakodynamiku) nějak přetrpět. Aktivní blbec prostě je horší než třídní nepřítel. Zápočet dostanete za účast a úspěšně napsané testy.
Verdikt: Teď se s ní moc nezdržujte a učte se ji hlavně příští rok